איזה פוליש מתאים לרצפת שיש?

גם אם אתם נוהגים לשטוף את רצפת הבית באופן תדיר, לאורך השנים מצטברים לכלוכים אשר נספגים במרצפות ומונעים מהן להיראות במיטבן. שימוש בחומרי הניקוי המשובחים ביותר לא תמיד יעזור כאן, ובמיוחד אם מדובר ברצפה העשויה שיש. פוליש לרצפת שיש יכול לסייע להשבת המראה הנפלא של הרצפה, ולגרום לה להיראות כאילו רק אתמול הותקנה בביתכם.

אילו סוגים של פוליש לשיש קיימים ומהם היתרונות שבהם?

פוליש הוא תהליך של ניקוי עמוק, המשלב חומרי ניקיון כימיים לצד פעולות ליטוש מכניות, והוא יכול להתבצע במשטחים העשויים מחומרים שונים וביניהם שיש. ניתן לבצע פוליש בכמה דרכים: פוליש ווקס, פוליש קריסטל ופוליש אקרילי, כאשר הפעולות נבדלות ביניהם הן מבחינת החומרים בהם נעשה שימוש, והן מבחינת המכונות שעמן מבצעים את הפעולה. חברות ניקיון מקצועיות מציעות שירות של פוליש עבור מגוון משטחים כחלק מההיצע שלהן, כאשר הרעיון הוא כאמור להסיר לכלוכים עמוקים במרצפות, שאף חומר ניקיון ביתי לא מסוגל להוריד.

ישנה חשיבות גבוהה להתאמה של סוג הפוליש אל חומר הגלם ממנו עשויה הרצפה, כיוון שניקיון בחומרים ובאמצעים מכניים אגרסיביים מדי, עלול לפגום במרצפות, לסדוק אותן ולהחמיר את מצבן. פוליש לרצפת שיש הנחשבת ליוקרתית במיוחד, חייב אם כן להיעשות בדרך הספציפית המתאימה לחומר הגלם הזה. היתרון בביצוע מקצועי של פוליש במרצפות משיש, הוא שמלבד הניקוי העמוק- הרצפה תיעטף בחומר הגנה ויתקבל מראה מחודש, תוך שימור מיטבי של הוויזואליות היפה שנוצרה לרצפה, לאורך תקופה ארוכה לאחר ביצוע הפעולה עצמה.

כיצד מבצעים פוליש לרצפת שיש בצורה נכונה?

ישנם כמה סוגים של שיש המשמשים לריצוף בבתים, ביניהם שיש חברון, שיש טרוורטין ועוד. חברת פוליש טובה צריכה לזהות את הדרך המתאימה לביצוע פוליש לרצפה משיש הקיימת ספציפית אצלכם בבית, להסביר לכם מראש על העבודה שתתבצע וכן לייעץ לגבי שמירה מיטבית של מצב הרצפה בעתיד.

חשוב לדעת כי שיש טבעי מכיל חורים קטנטנים, לכן כדאי שתבררו לגבי איטום של הרצפה באמצעות סילר, שהוא חומר מיוחד לשיש שיכול לאטום את החורים הללו. איטום מקצועי בסילר לאחר ביצוע פוליש בשיש טבעי, יעזור במניעת חדירתם של חומרים מזיקים לרצפה, ואתם יכולים לבחור האם לעשות את הגימור הייחודי הזה במראה מט או מבריק, לפי טעמכם האישי.

פעולת הפוליש נחשבת ליעילה במיוחד, כיוון שהיא ממש מורידה שכבה דקיקה מהרצפה באופן חלק ואחיד, ובכך מגיעה לשכבות עמוקות של האבן אשר צברו כתמים ולכלוכים. חידוש של פוליש לרצפת שיש מומלץ לבצע אחת לשנה לערך, תלוי במצב המרצפות. חומרים שומניים שנשפכו, הליכה של אנשים על הרצפה וגם בלאי שמתרחש באופן טבעי במרצפות, כל אלו לא תורמים למראה האבן הייחודית הזו, לכן שיש חייב הסרה עדינה במיוחד המבוצעת על ידי מכונות מתאימות, וכמובן אנשים מקצוענים שיודעים לעשות את העבודה.

מאמרים נוספים

מדריך לבחירת אי למטבח

בחירת אי למטבח היא משימה חיונית הדורשת מחשבה ותכנון מדוקדקים. פוסט זה בבלוג מציע מדריך מקיף שיעזור לך לעשות את הבחירה הטובה ביותר עבור חלל

קרא עוד »

מאפייני המטבח המודרני

המטבח המודרני הוא פיתרון עיצובי מתקדם שמתאים לסגנון החיים העכשווי. הוא משלב פונקציונליות עם עיצוב חדשני, מה שמאפשר לשדרג את חוויית הבישול ואת חלל המטבח

קרא עוד »

אודות שיש כהן

האהבה למראהו הקלאסי של השיש ולעבודת איכות ברמת אמן, ליוותה את חברתנו מהרגע הראשון ואינה רק מחויבותנו המקצועית, היא לא פחות ממסורת משפחתית רבת שנים.

אנו דואגים בכל עת להתעדכן בהם וליישם בעבודתנו את האמצעים המתקדמים ביותר כדי להבטיח לך מוצרי איכות ושירות ברמה הגבוהה ביותר.

צרו עימנו קשר

לייעוץ מלאו פרטים

דילוג לתוכן