חשיבות משטח העבודה במטבח

אין מטבח ללא משטח עבודה. כמובן שרובנו שואפים למטבח רחב ידיים בעל שטחי עבודה נוחים ומרווחים, אבל גם אם מדובר במטבח קטן עדיין יהיה בו משטח עבודה.

משטחי העבודה יכולים להיות עשויים אבן או נירוסטה, כאשר המשטח הנפוץ ביותר כיום בארץ הוא משטח שיש.

משטחי השיש הם בין המשטחים הנפוצים ביותר בעיצוב מטבחים. משטחים אלו עשויים למעשה מאבן שיש חזקה ומלוטשת.

אבני השיש אכן חזקות ועמידות, אבל גם להן יש מגבלות משלהן. חשוב להכיר את מאפייני השיש השונים ולהתאים אותם לאופן השימוש והמאפיינים שלנו.

כושר ספיגה וחוזק

מה משמעות המושג כושר ספיגה בהקשר של שיש למטבח . ובכן מכיוון שמדובר בחומר טבעי, גם הוא בעל מאפיינים משלו וקיימות בו מידות ספיגה שונות. באופן כללי המטרה שלנו היא שיש בעל כושר ספיגה נמוך, על מנת למנוע מצבים שבהם רוטב או מיץ שנשפך על השיש יחלחל אל תוך השיש. המטרה. כמובן שאם אתם בוחרים משטח שיש שאין כל כוונה לבשל עליו, קריטריון זה לא יהיה חשוב לכם באותה מידה.

חוזקת השיש גם היא חשובה לבחירה. ישנם סוגים שונים של שיש הרגישים יותר או פחות למכות ולנזקים. ככלל, חשוב לדעת כי השיש רגיש לחום גבוה ואף עלול להתפוצץ כתוצאה ממגע ישיר בחום גבוה. לכן לא מומלץ אף פעם להניח ישירות עת השיש סיר שהורד זה עתה מהגז או הוצא עכשיו מהתנור.

התקנת השיש

התקנת השיש היא משימה של בעל מקצוע. לא נוכל לעשות זאת בעצמנו. חשוב לבחור בעל מקצוע אשר יעשה את העבודה כמו שצריך ויתקין באופן נכון את השיש. מומלץ לבחור בעל מקצוע עם המלצות על מנת לוודא שהאיטום של השיש וההרכבה והדבקה שלו יעשו בצורה הטובה ביותר שתמנע נזקים ופגיעות בשיש, בכיור או בארונות המטבח.

ישנם מחירים שונים בהתאם לסוגי השיש השונים. ניתן למצוא כאלו שעולים יותר או פחות המוצעים בחברות שיש השונות הקיימות בארץ. כמו כן קיים גם שיש מלאכותי. החליטו על אופן השימוש הרצוי שלכם בשיש ועל התקציב שלכם ובחרו בהתאם.

מאמרים נוספים

מדריך לבחירת אי למטבח

בחירת אי למטבח היא משימה חיונית הדורשת מחשבה ותכנון מדוקדקים. פוסט זה בבלוג מציע מדריך מקיף שיעזור לך לעשות את הבחירה הטובה ביותר עבור חלל

קרא עוד »

מאפייני המטבח המודרני

המטבח המודרני הוא פיתרון עיצובי מתקדם שמתאים לסגנון החיים העכשווי. הוא משלב פונקציונליות עם עיצוב חדשני, מה שמאפשר לשדרג את חוויית הבישול ואת חלל המטבח

קרא עוד »

אודות שיש כהן

האהבה למראהו הקלאסי של השיש ולעבודת איכות ברמת אמן, ליוותה את חברתנו מהרגע הראשון ואינה רק מחויבותנו המקצועית, היא לא פחות ממסורת משפחתית רבת שנים.

אנו דואגים בכל עת להתעדכן בהם וליישם בעבודתנו את האמצעים המתקדמים ביותר כדי להבטיח לך מוצרי איכות ושירות ברמה הגבוהה ביותר.

צרו עימנו קשר

לייעוץ מלאו פרטים

דילוג לתוכן