כיצד לשדרג את מטבח החוץ בגינה שלכם?

העלייה ברמת החיים והעובדה שאנחנו מקדישים יותר ויותר זמן לפעילות קולינרית הופכות את המטבחים שלנו למושקעים במיוחד: מקרר משוכלל, משטח עבודה מרהיב עין משיש איכותי, גופי תאורה מסוגננים ובאופן כללי גם אסתטיקה מוקפדת וגם פונקציונליות גבוהה. אצל מי שהגשים את החלום על בית עם גינה, מתווסף במקרים רבים עוד מטבח, אמנם באופן טבעי קטן יותר, אבל גם בו מושקעת מחשבה רבה – כך שהישיבה בגינה תהיה חוויה חיובית במיוחד.

מהו הבסיס של מטבח חוץ?

הבסיס של מטבחי החוץ הוא כמעט תמיד משטח עבודה, כיריים ו/או מנגל ומקרר. כשמתכננים את הבסיס הנ"ל חשוב לקחת בחשבון בעיקר את השיקולים הפרקטיים, וזאת מהסיבה הפשוטה שמטבחים חיצוניים חשופים מטבעם לפגעי מזג אוויר ובאופן כללי חייבים להיות עמידים להפליא.

כך למשל את המקרר כדאי למקם כך שלא יהיה חשוף לשמש ישירה – כשהמקרר מתחמם מאוד צריכת החשמל שלו הופכת גבוהה, דבר שמייקר כמובן את עלות השימוש השוטף במטבח החוץ. באופן דומה נלקחים בחשבון בזמן תכנון המטבח המיקום של נקודות המים והגז, כך שהצנרות השונות שנדרשות לצורך תפעול המטבח תהיינה קצרות ככל האפשר.

איך לבחור משטח עבודה למטבחי חוץ?

לכאורה חומר הגלם המתבקש עבור משטחי העבודה של מטבחי החוץ הוא עץ, שמייצר הרמוניה נעימה לעין עם הסביבה. יחד עם זאת כדאי לזכור שעץ, גם כשהוא איכותי, עלול להתעוות עקב רטיבות וגם חשיפה לשמש לא תמיד מיטיבה עם משטחי עבודה מחומר גלם זה. לעומת זאת, משטח עבודה משיש נהנה מעמידות מרבית וכמובן שניתן למצוא גוון שישתלב היטב עם הנוף מסביב. עוד אופציה היא למקם את המטבח בקרבת מסלעה קטנה, כך שמוטיב האבן יבלוט יותר ויספק ניגוד מעניין לצמחייה ולצבע הירוק ששולט בגינה.

מטבח על דק

עוד אופציה שמתאימה לשדרוג מטבח חוץ היא להתקין אותו על דק. משטח העץ מספק אסתטיקה מוצלחת, תוחם באופן ברור את המטבח ובנוסף הופך את השימוש בו לנוח במיוחד. אופציית הדק הופכת כמעט חובה כשמדובר על גינה שפני הקרקע בה הם לא אחידים. בכל מקרה נדרשת תשומת לב לאזור שסביב משטח העץ שעליו מורכב המטבח מבחינת הצמחייה, כך שהמטבח לא ייראה כנטע זר.

פינת ישיבה מפנקת

אם כבר יש בית עם גינה, ובגינה מותקן מטבח מושקע, כדאי כמובן להקדיש תשומת לב גם לפינת הישיבה שסביבו – כך שגם בני הבית וגם האורחים יוכלו ליהנות מהתנאים המפנקים ביותר האפשריים.

כשבוחרים רהיטי גן חשוב קודם כל לוודא שהם עמידים לרטיבות ושגם חשיפה לקרינת השמש לא תזיק להם. מבחינת העיצוב המטרה היא הרמוניה בינם לבין המטבח כך שתיווצר יחידה אחת נעימה לעין. עוד אופציה שתוכלו לשקול היא הוספת קמין עץ לפינת הישיבה בחוץ – פתרון חימום אפקטיבי מאוד כך שגם בימים שבהם השמש לא מחממת את הגינה, או בערבים הקרירים בסתיו ובאביב, ובעצם אפילו בחורף, תוכלו להתרווח בחצר ולנצל באופן מיטבי את המטבח המשובח שלכם ובעצם את הגינה כולה.

מאמרים נוספים

אודות שיש כהן

האהבה למראהו הקלאסי של השיש ולעבודת איכות ברמת אמן, ליוותה את חברתנו מהרגע הראשון ואינה רק מחויבותנו המקצועית, היא לא פחות ממסורת משפחתית רבת שנים.

אנו דואגים בכל עת להתעדכן בהם וליישם בעבודתנו את האמצעים המתקדמים ביותר כדי להבטיח לך מוצרי איכות ושירות ברמה הגבוהה ביותר.

צרו עימנו קשר

לייעוץ מלאו פרטים

דילוג לתוכן